Kūrybinių darbų konferencija ,,TIRIAM PASAULĮ-ATRANDAM SAVE“

Informacija

Gegužės 15d.Kauno Varpo gimnazijoje vyko tarptautinė mokinių ir jų mokytojų mokslinių tiriamųjų, kūrybinių darbų konferencija ,,TIRIAM PASAULĮ-ATRANDAM SAVE“ Mūsų gimnazijos mokinys Tomas Krukis užsienio kalbų sekcijoje pristatė pranešimą apie gimnazijoje šiuo metu vykdomą tarptautinį projektą Moving Minds Through Movies ir Erasmus + programos svarbą. Tomo pranešimas buvo pripažintas geriausiu. Sveikiname!

Erasmus + projektas Italijoje

Informacija

Gegužės 8-13d.Italijos mieste Vasto vyko trečiasis tarptautinio projekto Erasmus + ,, Moving Minds Through Movies“ šalių partnerių susitikimas. Vizito metu pristatėme pagal savo scenarijų sukurtą filmą bei jį aptarėme. Palietėme itin aktualią Lietuvai problemą- emigraciją. Mokiniai susidomėję klausėsi profesionalaus italų režisieriaus patarimų ir ruošėsi kurti filmą socialine tematika. Dirbome multi kultūrinėse grupėse. Filmus vertino komisija. Savo akiratį praturtinome kultūrine programa. Susipažinome su nepaprasto grožio Italijos kurortiniu miestu Vasto, aplankėme Neapolį bei garsiąją Adrijos pakrantę Traboccho. Išsiskirti buvo sunku. Susidraugavome... Sekantis vizitas Lietuvoje!

Projekto dalyvių sukurti filmai:

Lietuva
Lenkija
Italija
Rumunija

Pilietinio ugdymo projekto „Kaunas - LAISVE PATIKRINTI“ vykdymas

Pilietinio ugdymo projekto  „Kaunas  - LAISVE PATIKRINTI“ vykdymas

(2017 02 20 – 03 06)

Šiuo laikotarpiu buvo renkami su 1918 -1928 m. Kauno miesto istorija   susiję svarbūs įvykiai.  Buvo pasiūlyta nemažai miestui ir valstybei svarbių ir išliekamąją vertę turinčių veiklų. Atrankos pagrindu buvo pasirinkti Kauno apskrities viešosios bibliotekos parengtame elektroniniame žinyne: „Kaunas: datos ir faktai“[1] pateikti įvykiai. Reikšmingiausi buvo 62 įvykiai. Iš  jų  gimnazijos bendruomenė atrinko 20. Reikia pripažinti, kad šio dešimtmečio laikotarpiu Kauno mieste buvo padėti pagrindai daugeliui veiklų, reikšmingų tiek miesto bendruomenei, tiek  visai Lietuvai. Todėl buvo gana sunku išrinkti, kas yra svarbiausia. Visgi apklausos dalyviai sužinojo daug naujų ir įdomių faktų iš to laikotarpio miesto istorijos.

Iš 20 daugiausiai balsų surinkusių veiklų buvo atrinkta 10. Pagrindinis argumentas, pasirenkant vieną ar kitą veiklą, buvo jos svarba ne tik miestui, bet ir valstybei.  Pasirinkimą nulėmė ir tai, kad objektas yra unikalus ir mažiau žinomas mokiniams. Veiklos, susijusios savo turiniu ir forma, buvo apjungiamos.  Žemiau pateikiame sąrašą 10 svarbiausių 1918-1928 m. Kauno miesto istorijos, kultūros, mokslo, meno, politikos, architektūros, socialinių, visuomeninių įvykių:

1. 1919 01 15 Kaune įkurta Karo mokykla, rengusi Lietuvos kariuomenės jaunesniuosius karininkus. 1919 04 01 įvyko iškilmingas mokyklos (K. Donelaičio g. 13) atidarymas.
    1. 1919 07 15 Tado Ivanausko iniciatyva įkurta pirmoji gamtos mokslų įstaiga – Gamtos tyrimo stotis su muziejumi (jo ištakos siekia 1859–1861 m., kada datuojami pirmieji eksponatai). 1923 m. Aukštojoje Fredoje įkurtas Botanikos sodas.
  2. 1919 12 15 pradėtas kurti Karo muziejus, 1921 02 16 iškilmingai atidarytas carinės Rusijos kariuomenės 111-ojo Dono pėstininkų pulko manieže. Tuo metu pradėtas formuoti ir muziejaus sodelis su memorialiniais ir simboliniais paminklais.1921 10 16 Karo muziejaus sodelyje atidengtas paminklas „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ (skulpt. J. Zikaras, archit. V. Dubeneckis).1928 05 14Karo muziejaus sodelyje atidengtas paminklas „Laisvė“ (skulpt. J. Zikaras, archit. V. Dubeneckis).
  3. 1920 01 27 pradėjo veikti Aukštieji kursai. Jų pagrindu 1922 02 16 atidarytas Lietuvos universitetas (A. Mickevičiaus ir K. Donelaičio g. kampas).
  4. 1922 10 02 savo veiklą pradėjo Lietuvos bankas.
  5. 1924 08 23–25
  6. 1924 rugsėjo mėn. iš Rotušės aikštės į Panemunę išvyko trys „Auto“ bendrovės autobusai, davę pradžią Kauno autobusų eismui.
    1. 1926 04 04 įkurta Kauno arkivyskupija.1928 m. pastatyta mažoji Kristaus Prisikėlimo bažnyčia, suprojektuota inž. S. Novickio (Z. Novenny).
  7. 1926 06 12 laikoma radijo transliacijos Lietuvoje pradžia.
    1. 1928 12 22pastatytas Panemunės tiltas per Nemuną (1916 m. vokiečių kariuomenės pastatytas pirmasis laikinasis tiltas).

Pilietinio ugdymo projektas "ISTORIJA stebi ATEITĮ"

Informacija

Kauno miesto bendrojo ugdymo įstaigų pilietinio ugdymo projektas ,,ISTORIJA stebi ATEITĮ“  skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejinei sukakčiai paminėti.

Projekto tikslas – ugdyti pilietinę savimonę, skatinti Projekto dalyvius domėtis miesto indėliu į bendrą Valstybės kūrimo istoriją, 1918 m. Vasario 16-osios nepriklausomybės akto signatarų gyvenimu ir darbais.

Detaliau apie projektą čia.

Erasmus + projektas Lenkijoje

Informacija

Vasario 5-11 d. Lenkijos mieste Tychyy vyko pirmasis Erasmus + projekto “Move your minds through movies” partnerių šalių susitikimas, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Susitikome ir su kitais prtneriais iš Rumunijos, Italijos, Lenkijos bei Turkijos. Kadangi projekto tema susijusi su filmų gamyba ir filmavimu, todėl turėjome užduotį: pristatyti filmą apie mūsų šalies socialines problemas ir paruošti užduotis diskusijai. Pasirinkome labai aktualią problemą jaunimo tarpe – išmaniųjų technologijų naudojimą kasdieniame gyvenime. Susitikime buvo ne tik daug darbinės veiklos, bet ir kultūrinių renginių. Turėjome unikalią galimybę aplankyti Aušvico koncentracijos stovyklą, Silezijos anglies kasyklas ir Krokuvą. Galima buvo pasidžiaugti nepriekaištingomis projekto dalyvių Marijos, Beatričės, Tado ir Tomo anglų kalbos žiniomis bei bendravimo įgūdžiais. Taigi pirmoji užduotis atlikta, laukia naujas susitikimas Italijoje.

Pamokų tvarkaraštis

I. 8:00 - 8:45