Projektai

Erasmus + projekto partnerių narių susitikimas Rumunijoje

Informacija

Lapkričio 8-10 d. Rumunijos mieste Bacau vyko pirmasis Erasmus+ projekto „Strateginės partnerystės bei gerosios sklaidos mokykloms“ šalių partnerių susitikimas. Projekto partnerės – Rumunija, Lenkija, Lietuva, Italija bei Turkija. Projekto koordinatorė – Rumunija. Susitikimo metu buvo pristatytos šalių švietimo sistemos, geografiniai regionai bei mokyklos. Buvo aptartas kitų metų projekto plano įgyvendinimas taip pat diskutavome akcentuojant galimus projekto įgyvendinimo sunkumus. Aptarėme būsimus mokinių ir mokytojų vizitus į Lenkiją bei Italiją.

Turėjome unikalią galimybę susipažinti su Rumunijos miestu –Bacau, bei jo apylinkėmis, ir likome sužavėti šios tautos žmonių svetingumu. Taigi pirmasis žingsnis žengtas. Ateity laukia įdomūs darbai ir projektai bei nauji susitikimai.

Erasmus+ ‘‘Moving minds through movies“

Informacija

Erasmus logo

Gimnazija dalyvauja  tarpmokyklinės partnerystės projekte Erasmus+

‘‘Moving minds through movies“ Šis projektas vyks dvejus metus 2016-2018.

Projekto partnerės:

 Rumunijos Colegiul National “Vasile Alecsandri“ , Bacau

 Italijos  Polo Liceale Statale ‘‘R.Mattioli“, Vasto

 Lenkijos Liceum Ogolnoksztalcace im. Leona Kruczkowskiego,Tychy

 Turkijos Ozel Sultangazi Ugur Temel Lisesi, Sultangazi.

Projekto darbo kryptys: lavinamoji, kultūrinė ,profesinė.

Projekto metu bus ugdomos ir tobulinamos šios kompetencijos: komandinio darbo, problemų sprendimo, naujųjų technologijų valdymo, užsienio kalbų, filmų kūrimo naudojant įvairias technologijas, kultūrinio bendradarbiavimo ir kitos.

Projekto biudžetas: 24120 eurų

Projektas „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms”

Informacija

 

logotipas euro

Gimnazija dalyvauja projekte Aukštosios kultūros impulsai mokykloms” (AKIM), VP1-2.2-ŠMM-10-V-02-005, projektas finansuojamas Europos socialinio fondo pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę VP1-2.2-ŠMM-10-V „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra.

 


 

Vasario 5 d. gimnazijoje įvyko susitikimas su Lietuvos animacinio kino režisieriumi, dailininku, scenaristu Ilja Bereznicku. Svečias pradėjo projekto „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ (AKIM) meno kūrėjų susitikimų su moksleiviais ciklą.

Ilja Bereznickas papasakojo II CU klasės moksleiviams apie animacinių filmų kūrimo subtilybes, pristatė savo ir kolegų sukurtus animacinius filmus, atsakė į moksleivius dominusius klausimus.

 


 

Tęsdamas ,,Aukštosios kultūros impulsai mokyklai“ pamokų moksleiviams ciklą, vasario 11 d.

Jono Basanavičiaus gimnazijoje viešėjo Lietuvos  meno kūrėjų asociacijos narys, fotografas, žurnalistas, dailininkas  Zinas Jonas Kazėnas (Zika – fotomenininko pseudonimas).

Z.J. Kazėnas rodė mokiniams Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo dokumentinę medžiagą ,kai kurių savo parodų pristatymus, papasakojo moksleiviams apie fotožurnalisto darbą. Moksleiviai netradicinės pamokos metu, piešė, filmavo diskutavo. Svečias atvežė mokiniams dovanų: meninių autorinių darbų, leidinių žmogaus teisių klausimais, projekto organizatorių dovanėlių.


 

 

Vasario 25 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas poetas, vertėjas Vladas Braziūnas. III A klasės gimnazistai nuoširdžiai bendravo su svečiu,  susipažino su jo kūrybine veikla, kuri išties labai įdomi: eilėraščiai, rašyti gimtąja tarme, lyrikos vertimai iš prancūzų, latvių, lenkų, bulgarų kalbų, netgi lietuvių poetų kūrybos vertimai į hebrajų kalbą.

Pasak poeto, kiekvienas domisi skirtinga literatūra, tačiau skaitydamas eilėraščius žmogus turėtų išgirsti savo sielos virpesius ir poezijos muziką.


 


 

Kovo 14 dieną gimnazijoje lankėsi architektas Kęstutis Kisielius. Svečias bendravo su II-III gimnazijos klasių moksleiviais tema ,,Kas yra architektūra ir ko iš jos galimą tikėtis“. Architektas pristatė save, papasakojo moksleiviams apie architektūros stilius ir jų pradininkus, išsamiai pristatė modernizmo stilių ir jo atmainas architektūroje, atsakė į moksleivių klausimus.

 

   

Nuorodos  

   

Pamokų tvarkaraštis  

I. 8:00 - 8:45
II. 8:55 - 9:40
III. 9:50 - 10:35
IV. 11:05 - 11:50
V. 12:05 - 12:50
VI. 13:00 - 13:45
VII. 13:55 - 14:40
   
© Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija